همایش آینده پژوهی با چشم انداز نوروساینس

اشتراک گذاری این مطلب:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on twitter
Share on print
4.2 11 votes
Article Rating

همایش اختصاصی

همایش آینده پژوهی با چشم انداز نوروساینس(اعصاب))

در دنیای پر تلاطم و پر پیچ و خم علم، همیشه شگفتی های مغز و بطور کلی نوروساینس بطور عجیبی برای بشریت مانند رمز و رازی بوده که تاکنون نیز بسیاری از نهفته های آن سربسته مانده است. اما در دهه های اخیر پیشرفت های بسیار پیشتازی در علوم مغز و اعصاب و همچنین دگر علوم میان رشته ای و همچنین از این پرده برداشتن که ساختار مغز و اعصاب چه ساختار و عملکردی داشته است بشر را به پیشرفت هایی در تمام عرصه های مهندسی، پزشکی، علوم کامپیوتر، هنر، اقتصادو… واداشته است که به نوبه خود حیطه بسیار پر پتانسیلی می باشد.

به‌طور سنتی علوم اعصاب یکی از زیر شاخه‌های پزشکی و زیست شناسی و دارو سازی شناخته می شد. به هر رو این دانش اکنون یک دانش میان رشته ای است و در واقع با دیگر رشته‌های دانش مانند شیمی، رایانه، مهندسی، زبان شناسی، ریاضی ، روان شناسی، فیزیک و فلسفه همکاری دارد ولی نمود خود را در تمام عرصه ها اعم از هنر و اقتصاد، فناوری ها و … می گذارد آینده پژوهی اینکه این حیطه در آینده ما چه تاثیری می گذارد در گرو فهمیدن این امراساسی است. 

این همایش در یک روز و تحت دو نشست با متخصصین از اقصی نقاط این حیطه جذاب ارائه می شود.

نشست اول در صبح و با ارائه ای از تمام حیطه هایی که در نوروساینس قابل تعمیم می باشد تحت عنوان دامنه پژوهی نوروساینس در حیطه های مختلف

نشست دوم در عصر همان روز با ارائه ای تخصصی تر بعنوان نوروساینس و بالین ارائه می شود.

برای اطلاعات بیشتر حتما پل های ارتباطی و کانال های انجمن دانشجویی آینده پژوهی علوم پزشکی واقع در دانشگاه علوم پزشکی گیلان را دنبال کنید:

Medical_futurology

Medicalfuturology.ir

دریافت کد تخفیف

مربوط پست ها

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

[ورود برای اعضا]